Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Sanatçı Remzi Taşkıran

Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz. Hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkar olamazsınız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Detaylı İncele »
David

Sanatçı Kadir Akyol

“Sanat benim yaşam biçimim olup, sanatı var oluşumuzu sorgulamak ve sanatla yaşamın birbirinden bağımsız ilerlemeyeceğinin farkındalığıyla eserler üretmekteyim.

Detaylı İncele »
Marilyn Monroe

Sanatçı Kadir Akyol (TURKEY/Mardin - 1984)

2008 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu.

2011 Ankara Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı Yüksek lisanstan mezun olmuştur.

Detaylı İncele »
Her Zaman Sen(Aşk)

Sanatçı Nimet Eyigün Çivrilli

1981 yılında Emirdağ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Emirdağ’da tamamladı. 1999 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim – İş bölümünden mezun oldu. Bir süre devlet okullarında ve özel eğitim kurumlarında Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yaptı. 

Detaylı İncele »
Angelina

Uzm. Dr. Orhan Yalçınoğlu

25 yıllık doktorluk hayatımda 3 yıl izmir göğüs hastahanesi ve göğüs cerrahisi merkezinde çalıştım .5 yılda merin ünv radyoloji bölümünde ilk radyoloji uzmanı olarak uzmanlığımı alıp (bu süre içerinde 3 ay Hacettepe ünv girişimsel radyoloji bölümünde çalıştım.

Detaylı İncele »
Together (Birarada)

Sanatçı Mat Janosson

El işçiliği ile yapılan ve 73. Sırada olan bu heykel sınırlı sayıda sadece 99 adet olarak üretilmiştir. Mats Jonasson, İsveçli bir cam tasarımcısıdır. İsveç'in Målerås kentindeki cam fabrikaları tarafından üretilen ve dünya çapında pazarlanan, çiçek ve vahşi yaşamın oyulmuş kurşun kristal heykelleriyle dikkat çekiyor.

Detaylı İncele »
Zuzaylı Peri

Sanatçı Candan Arıcı

Candan Arıcı was born in 1980 Stuttgart. She studied at Mimar Sinan Fine Arts University at the Department of Sculpture. Since 2012 she has been continuing her work in her workshop in Istanbul.

Detaylı İncele »
Faces on the hands (Eller üstündeki yüzler)

Sanatçı Prof.Dr. Ender İnci

Prof.Dr. Ender İNCİ 1968 yılında Gümüşhane-Kelkit’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kelkit - München-İzmit'te tamamladı. İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olup aynı yıl İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ihtisasına başladı. 

Detaylı İncele »
Ulu Önder

Sanatçı Prof Dr. Cemal Cingi

1960 yılında Ankara'da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi(78) ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden(84) mezun oldu. Halen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Tıp Fak. KBB Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Detaylı İncele »
x
Anladım